Cyklistická svítilna Fenix BC30 V2.0 překvapí mohutným světelným výkonem, odolností a dálkovým ovládáním

Nová verze svítilny BC30 uspokojí i nejnáročnější cyklisty. Vyniká fenomenálním, výrazně navýšeným světelným tokem, který dosahuje 2200 lumenů. Má nejen enormní dosvit, ale také důmyslně směrovaný světelný kužel. Odolává prudkým lijákům a třeba i pádu do vody. K snadnému přepínání intenzity světla jí slouží ergonomický bezdrátový ovladač.

Model Fenix BC30 přichází v nové, dokonalejší podobě. Verze V2.0 značně překročila limity své předchůdkyně. Prodloužila např. také dosvit ze 170 na 187 metrů, výdrž znásobila z 20 na 50 hodin a je i o 5 g lehčí. Dosáhla vyššího stupně voděodolnosti a navíc disponuje dálkovým ovládáním.

Svítilna je vybavena ne jednou, ale dvěma diodami Luminus SST-40. Rozzáří se jakoby dvěma očima, s trochou nadsázky připomíná robota usazeného na řídítkách. Na osvětlené vozovce s běžným provozem ji většinou postačí zapnout na výkon 200 lumenů. Když dojde na jízdu nočním lesem, pomůže zvýšení na 600 lumenů, v černočerné tmě se dá použít stupeň 1500 lumenů. Při náročném sjezdu složitým terénem či na hůře viditelnou terénní nerovnost si cyklista může krátkodobě posvítit režimem Burst, který na 30 sekund „šlehne“ světlem o síle 2200 lumenů. Veškeré přepínání lze pohodlně provádět bezdrátovým dálkovým ovladačem, který má cyklista na řídítkách hned u ruky.

Jezdec potřebuje nejen vidět na cestu, ale také být viděn. V pološeru k tomu postačí úsporný režim 50 lumenů, který dosahuje výdrže 50 hodin. Při jízdě po silnici může být vhodnější také režim varovného blikání, kdy světlo pulzuje mezi 50 a 600 lumeny. Pokud nás za večerního provozu například oslní protijedoucí automobil, můžeme ho na jeho dálková světla rovněž upozornit pomocí Burstu, určitě si pak své chyby všimne dříve.

Cyklistická světla Fenixu využívají důmyslný a osvědčeným systém „Dual Distance Beam“. Zatímco hlavní kužel světla směřuje vpřed, dosvítí až do vzdálenosti 187 metrů a rozptyluje se v šíři 85 stupňů, sekundární kužel se láme směrem dolů a osvětluje vozovku bezprostředně před kolem, pokryje světlem větší plochu než běžné cyklistické svítilny.

K napájení slouží dva nabíjecí Li-on akumulátory 18650, které lze operativně nahradit čtyřmi jednorázovými bateriemi CR123A. Model BC30 V2.0 po této stránce významně předčí cyklistické svítilny s integrovaným akumulátorem. Zejména na dálkových trasách je velkou výhodou, když se baterie mohou během pár vteřin vyměnit za nabité a pokračovat v jízdě.

Dálkový ovladač je dodáván i s baterií CR1632, která vydrží 360 hodin provozu. Nově představovaný model se nyní také prodává v cenově zvýhodněné sadě se dvěma Li-on akumulátory s kapacitou 3500 mAh, které se mohou dobíjet i bez použití nabíječky micro-USB konektorem. Součástí zvýhodněné soupravy je také kabel, kterým lze oba akumulátory nabíjet současně z jednoho USB zdroje.

Nová generace svítilny BC30 pamatuje i na obtížné podmínky dálkových cyklistických závodů. Kromě nadprůměrného výkonu vyniká také značnou odolností. Tělo svítilny je zhotoveno z hliníkové slitiny, která se využívá např. v automobilovém průmyslu. Odolává nárazům a korozi, její pevnost je testována pády z výše 1 metru. Kromě stříkající vody vzdoruje také krátkodobému ponoření do hloubky 1 metru.

Držák s pogumovanou konstrukcí je připevněn na řídítkách rychloupínacím mechanismem, jeho montáž a demontáž je rychlá a nevyžaduje nářadí. Dá se použít na běžné průměry řídítek od 22 do 35 mm. Při jízdě, která se protáhne do noci, také přijde vhod, že svítilnu můžeme snadno z držáku vyjmout a použít ji jako ruční světlo. Není také problém ji odepnout, když kolo na delší dobu opouštíme, aby si ji případně nepřivlastnil někdo nepovolaný.

K modelu BC30 V2.0 lze také dokoupit držák ALD08, který umožňuje upevnění svítilny na přilbu. Výhoda je zřejmá, světlo na řidítkách míří tam, kam se natočí řídítka, ale světlo na přilbě osvětluje prostor, na který se jezdec právě dívá. To je výhodné zvláště v členitějším terénu, kde se často mění směr jízdy a je třeba do prudké zatáčky vidět s předstihem. Držákem ALD08 také můžeme světlo upevnit i na plochá aero řídítka, která mají pro běžné držáky příliš velký průměr.

Svítilna je vhodná pro všechny cyklistické aktivity, u kterých je třeba počítat se sníženou viditelností: na celoroční dojíždění do práce, na noční tréninky, na vytrvalostní závody. Její přednosti se obzvlášť projeví na dálkových trasách. Je schopna fungovat v teplotním rozmezí -35 °C až 45 °C, proto obstojí i v extrémních klimatických podmínkách, v nichž trasy často vedou.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Cyklistická svítilna Fenix BC30 V2.0 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2499 Kč, cena zvýhodněné sady je 3699 Kč s DPH.

Náhledový obrázek - Cyklistická svítilna Fenix BC30 V2.0 překvapí mohutným světelným výkonem, odolností a dálkovým ovládáním
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vězte, že tento web využívá cookies, jako drtivá většina všech stránek na internetu.
Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace