Výjimečný výkon

Lidé jsou často překvapeni úžasným výkonem a univerzálností svítilen Fenix. Výrobce totiž nejenom naslouchá přáním a nápadům uživatelů, ale snaží se jim i maximálně vyhovět. Každá svítilna je kombinací špičkové výkonné LED, unikátní optiky a elektroniky s konstantní regulací.

Slice

Světelné zdroje

Fenix používá nejmodernější výkonné světelné diody (LED) od amerického výrobce Cree, které nabízejí účinnost až 200 lm/W. Proti běžným žárovkám vyzáří až 20× více světla při stejné spotřebě, nepraskají a mají životnost až 50 000 hodin.

XP-E2_prev
XP-G2_prev

Norma ANSI/NEMA FL 1-2009

Fenix od roku 2010 u všech nových modelů uvádí parametry v souladu s americkým standardem ANSI/NEMA FL 1-2009. Zpřesňuje tak informovanost zákazníků a usnadňuje orientaci v nabídce různých výrobců, kteří rovněž uvádějí parametry svítilen podle standardu ANSI/NEMA FL 1.
Fenix je jedním z prvních výrobců svítilen, kteří se rozhodl dobrovolně dodržovat tuto přísnou normu. Při srovnání s konkurenčními výrobky proto vždy věnujte pozornost tomu, zda jsou parametry uvedeny dle ANSI normy. V opačném případě je od hodnot konkurence nutné odečíst 30 % i více.

Dle normy se měří tyto parametry

ANSI__0000_Output Světelný tok (lumeny) uvádí celkové množství světla produkované svítilnou. Měří se v profesionálním kalibrovaném kulovém integrátoru. Hodnota se odečítá v intervalu mezi 30. až 120. vteřinou po zapnutí svítilny.
ANSI__0003_Candela Ve vzdálenosti 2, 10 a 30 metrů se kalibrovaným luxmetrem změří hodnota osvětlení v nejintenzivnější části světelného kuželu (obvykle střed). Z této hodnoty se poté spočítá intenzita světelného kuželu, která se uvádí v kandelách (cd, candela).
ANSI__0002_Throw Dosvit se uvádí jako vzdálenost, na které poklesne intenzita osvětlení na hodnotu 0,25 luxu. To je přibližně intenzita osvětlení, kterou vytváří Měsíc v úplňku za jasné oblohy. Hodnota se odečítá v intervalu mezi 30. až 120. vteřinou po zapnutí.
ANSI__0001_Runtime Čas výdrže na baterie je udáván jako doba, do které světelný výkon klesne na 10 % počáteční hodnoty změřené 30 vteřin po zapnutí.
ANSI__0004_Fall Nárazuvzdornost udává minimální výšku pádu na tvrdý povrch (například beton), při kterém nedojde k poškození svítilny. Tělo svítilny nesmí vykazovat žádné praskliny a musí být plně funkční. Minimální výška pádu pro test je 1 metr.
ANSI__0005_Waterproof
ANSI__0006_Weatherproof
Norma ANSI FL 1 rozeznává tyto druhy odolnosti vůči vodě:
— Stříkající voda (IPX4 a IPX6)
— Krátkodobé ponoření (IPX7)
— Trvající ponoření do vody (IPX8)
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vězte, že tento web využívá cookies, jako drtivá většina všech stránek na internetu.
Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace