Se zaostřeným kuželem lovecké svítilny Fenix HT18R se trefíte snáz

Dobíjecí svítilna Fenix HT18R se světelným tokem 2800 lumenů a mimořádným dosvitem 1100 metrů představuje znamenitou výzbroj jak pro lovce, tak i pro policisty a další profesionály. Při lovu má velký význam možnost upevnění na dlouhou zbraň a také vybavení červeným a zeleným filtrem. Pro taktické použití je důležitý duální koncový spínač, přímo aktivovatelný stroboskop, signalizace SOS a třeba i úderný ráfek.

Vysoce výkonná dioda Luminus SFT-70 instalovaná ve velkém hladkém reflektoru dokáže vyvinout koncentrovaný světelný kužel, který v otevřeném terénu dosáhne dále než na 1 kilometr. Podle potřeby je možné využít nižší režimy 1000 a 350 lumenů, anebo např. v interiéru výkon omezit až na 30 lumenů s výdrží 42 hodin. Svítilna je vybavená digitální konstantní regulací výkonu, ochranou proti opačnému vložení baterií a ochranou proti příliš hlubokému vybití akumulátoru.

Přibalený Li-ion akumulátor 21700 má vysokou kapacitu 5000 mAh a dá se dobíjet přímo ve svítilně přes konektor USB-C. Obzvlášť vyniká velkou výdrží a množstvím uchované energie vzhledem k svým rozměrům a hmotnosti. Stupeň jeho nabití signalizuje indikační dioda zabudovaná u reflektoru.

Svítilna je vysoce odolná proti nepříznivým podmínkám. Má nárazuvzdorné tělo (testované z výšky 1 metru), vyrobené z leteckého tvrzeného hliníku. Je také vodotěsná včetně vestavěného USB-C portu, její vodotěsnost a prachotěsnost dosahuje standardu IP68. Reflektor chrání tvrzená skleněná čočka s antireflexním povrchem. Také povrch upravený tvrdou anodizací III. typu vzdoruje poškrábání, otěru a korozi.

Model Fenix HT18R má natolik vydatný světelný výkon, že může poskytnout dostatečné světlo i při nasazení filtrů. Použití červeného filtru přináší vždy tu výhodu, že neruší adaptaci očí na tmu. Často se využívá k signalizaci a ve srovnání s bílým světlem je také vhodnější ke čtení map. Pro lovce má hlavní význam, že tolik neplaší zvěř. V příslušenství je také dodáván zelený filtr, který zase zlepšuje viditelnost v určitém prostředí, např. v hustém porostu, ale rovněž v mlze, sněžení, dešti.

Svítilna se dá navíc připevnit na dlouhou zbraň, je kompatibilní s celou řadou montáží Fenixu a též s kabelovým spínačem Fenix AER-05. Díky uložení baterie mezi dvě pružiny snáší bez problémů zpětné rázy. A noční střelbě obzvlášť napomáhá její enormní dosvit.

Kromě loveckého určení výrobce přihlížel i k taktickým požadavkům. Patří k nim především funkce stroboskopu s proměnlivou frekvencí; jde o pohotový sebeobranný nástroj, který může dezorientovat útočníka. Dále je k dispozici režim SOS blikání, který nepřetržitě funguje téměř 2 dny. Reflektor je osazen úderným ráfkem, který se dá použít také při sebeobraně nebo při rozbíjení skla během záchranných akcí. Ale je tu především taktický duální spínač na konci svítilny, který díky funkci momentary on/off usnadňuje ovládání, lze s ním světlo rychle rozsvěcet i zhasínat, přepínat režimy a přímo aktivovat stroboskop. Vše je možné intuitivně provádět i v rukavicích. Proto svítilna najde uplatnění u policie, v armádě, u strážných, záchranářů.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Lovecká svítilna Fenix HT18R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 4299 Kč s DPH.

Náhledový obrázek - Se zaostřeným kuželem lovecké svítilny Fenix HT18R se trefíte snáz

Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vězte, že tento web využívá cookies, jako drtivá většina všech stránek na internetu.
Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace