Zdokonalená blikačka Fenix BC05R V2.0 si vylepšenými vlastnostmi získá nejen cyklisty

Nabíjecí červená blikačka Fenix BC05R v nové verzi zvýšila světelný výkon své předchůdkyně na 15 lm, může tedy upozornit na jezdce na kole mnohem výrazněji. Její světelný kužel dosahuje 180 stupňů, takže výstražné blikání je viditelné z podstatně širšího úhlu. Výrazně se prodloužila také výdrž – až 120 hodin není třeba svítilnu nabíjet, což obzvlášť pomůže při vytrvalostních závodech. Blikačku lze upevnit i na batoh či na oděv, takže znamenitě poslouží též koloběžkářům, běžcům a turistům.

K standardním funkcím koncových blikacích svítilen patří rychlé a pomalé blikání a trvalé svícení. Nabíjecí blikačka Fenix BC05R V2.0 však tyto tři režimy dovede užít ve dvou stupních výkonu, 5 a 15 lumenů, lze je tedy volit podle stupně viditelnosti. Nová podoba tohoto cyklistického světla Fenixu má také o dvě diody více; celkem 5 červených LED vyzařuje světlo, které zabezpečuje účinnou výstražnou vzdálenost 50 metrů, je však viditelné až na vzdálenost 230 metrů. Mírně vypouklý tvar optiky umožňuje velmi široký světelný kužel, díky kterému lze červené blikání vidět i z bočního pohledu.

Zdrojem napájení je vestavěný lithium-polymerový akumulátor o kapacitě 400 mAh, který se dá nabíjet přes moderní konektor USB-C přímo ve svítilně. Ovládací tlačítko slouží nejen k zapínání světla a přepínaní režimů, ale i k aktivaci indikátoru, který ukazuje stav nabití akumulátoru, případně průběh jeho nabíjení.

Blikačka je velmi lehounká (28 gramů včetně akumulátoru), má rozměry cca 5 x 2 x 2 cm. Je zhotovena z nárazuvzdorného plastu a dobře odolává i prachu a prudkým lijákům, dosahuje standardu IP66.

Upevnění blikačky má znamenité univerzální řešení. Pomocí pogumovaného držáku se dá bez použití nářadí nasadit na sedlovou trubku s průměrem od 20 do 35 milimetrů. V příslušenství je i spona, kterou je možné svítilnu přichytit na batoh, na šaty nebo na popruh čelovky. Nabíjecí blikačku BC05R V2.0 lze tedy využít i mimo cyklistiku. Jako výstražné červené světlo ji mohou po setmění používat turisté, na výstroj si ji připevní noční běžci, obdobně může posloužit při večerním lyžování i při jízdě na koloběžce, kde není standardní blikačku kam upevnit. Samozřejmě je nezbytná při cyklistických nočních trénincích, vytrvalostních závodech, bude věrně provázet i ty, co na kole dojíždějí do práce celoročně a ne vždy za denního světla.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí blikačka Fenix BC05R V2.0 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 549 Kč s DPH.

Náhledový obrázek - Zdokonalená blikačka Fenix BC05R V2.0 si vylepšenými vlastnostmi získá nejen cyklisty

Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vězte, že tento web využívá cookies, jako drtivá většina všech stránek na internetu.
Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace