Taktická svítilna Fenix TK16 V2.0 je ideální volbou pro ozbrojené složky a pro pobyt v drsné přírodě

Nová verze taktické svítilny TK16 disponuje moderní diodou, vysokokapacitním nabíjecím akumulátorem a špičkovou odolností proti vlhku a nárazům. Při svém vysokém výkonu 3100 lumenů a dosvitu 380 má zároveň úsporné rozměry, které mimo jiné umožňují použití na dlouhé zbrani. Lze u ní snadno a rychle zapnout stroboskop a její úderný ráfek je posílen i třemi wolframovými hroty. Může obohatit vybavení policie, armády, dá se využít při airsoftu, při ostraze objektů i v myslivosti.

Výkonná dioda Luminus SST-70 s vysokou účinností, parabolický hliníkový reflektor a modernější akumulátor 21700 činí z taktické svítilny Fenix TK16 V2.0 super-baterku, která ztrojnásobila světelný tok předešlé verze a také ji značně překonává v dosvitu. Při použití Eco-režimu 30 lumenů lze také dosáhnout výdrže více než 43 hodin. Světelný výkon se dá vystupňovat až na 3100 lumenů a dosvit na 380 metrů. Fenomenální hodnoty turborežimu dosahuje i stroboskop s proměnlivou frekvencí.

Li-ion akumulátor 21700 je kromě ochranné elektroniky opatřený i novějším a rychlejším nabíjecím konektorem USB-C. Přiloženým kabelem ho můžeme nabíjet z USB zařízení, např. z počítače či powerbanky, bez použití nabíječky. Na plusovém pólu má i kontrolku nabíjení.

Výrobce využil k napájení zdokonalený zdroj o vysoké kapacitě 5000 mAh, aniž by se větší rozměry této baterie nějak projevily v celkových rozměrech svítilny. Její délka 14,3 cm je kratší než u běžných taktických svítilen a kromě nošení na opasku se vejde i do kapsy. Její palcový průměr (2,54 cm) umožňuje montáž na dlouhou zbraň loveckou i armádní.

Tělo svítilny zhotovené z leteckého tvrzeného hliníku odolává pádům a nárazům (testováno z 1 metru), jeho povrch zpracovaný tvrdou anodizací III typu se jen tak snadno nepoškrábe. S vodotěsností a prachotěsností dosahující standardu IP68 je možné se bez problémů odvážit do náročných terénních podmínek. Svítilna je také schopna fungovat v širokém teplotním rozmezí (-35 °C až 45 °C).

Ocelový ráfek se třemi wolframovými hroty na okraji reflektoru pamatuje na krizové situace, kdy je potřeba rozbíjet sklo, např. při vyprošťování z hořících budov nebo vozů. Může se také stát účinnou zbraní při sebeobraně. To platí i o oslňujícím stroboskopu, který slouží nejen k nouzové signalizaci, ale i k dezorientaci útočníka.

Znamenité taktické kvality svítilny TK16 V2.0. dovršuje koncový duální spínač. S ním je možné snadné a rychlé ovládání jednou rukou, a to i v rukavici. Pomocí funkce momentary on/off s ním lze nejen rychle rozsvítit, ale také rychle zhasnout. S využitím druhého tlačítka se dají nejen přepínat režimy, ale také přímo aktivovat stroboskop.

Svítilnu je možné vybavit příslušenstvím, které ještě více rozšiřuje její univerzální využití. Policisté uvítají jako doplněk dopravní kužel Fenix AOT-M. Lovci a vojáci ji mohou upevnit na zbraň několika druhy montáží a při střelbě ji ovládat kabelovým spínačem AER-05. Odolnost proti zpětným rázům při střelbě je zde navíc dokonalena pomocí dvou pružin. Silné světlo tohoto modelu a jeho úderný ráfek mají velký význam i pro záchranáře a strážné. Turisté si s ní posvítí do dálky a při stanování mohou její světlo zjemnit difuzérem AOD-M. Držákem Fenix ALB-10 lze svítilnu také upevnit na cyklistická řídítka.

Nová verze TK16 je tedy posilou v pravou chvíli, zejména v profesionální sféře. A jako posila byl právě tento model vybrán a zaslán na pomoc Ukrajině, kde právě teď prosvěcují tmu stovky jeho exemplářů.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Taktická svítilna Fenix TK16 V2.0 je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2699 Kč s DPH.

Náhledový obrázek - Taktická svítilna Fenix TK16 V2.0 je ideální volbou pro ozbrojené složky a pro pobyt v drsné přírodě

Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vězte, že tento web využívá cookies, jako drtivá většina všech stránek na internetu.
Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace