S nabíjecí svítilnou Fenix BC26R cyklistům slunce nezapadá

Fenix zahajuje novou cyklistickou sezónu svítilnou, která jezdce podpoří výtečným výkonem (1600 lm) a dosvitem (169 m). Oproti předešlým modelům této řady má vyšší stupeň vodotěsnosti, trochu větší výdrž a hlavně do této kategorie přivádí vysokokapacitní akumulátor, který spolu s konektorem USB-C významně urychluje dobíjení. Navazuje na další standardní kvality cyklistických světel Fenixu, jako je široké periferní osvětlení vozovky, kompatibilita s většinou řídítek i použitelnost v podobě ruční svítilny.

Základem nabíjecí cyklistické svítilny BC26R je výkonná dioda Luminus SST-40, jejíž světlo v odstínu denní bílé (5500 – 6500 K) reflektor rozptyluje v širokém úhlu 100°. Speciálně tvarovaná optika umožňuje osvětlení širokého prostoru před jezdcem i po stranách, čímž předčí běžné cyklistické svítilny. Dosvit plynulého světelného kužele lze podle potřeb vystupňovat až na 169 metrů.

Za snížené viditelnosti je možné volit mezi čtyřmi režimy světelného výkonu až do výše 1600 lumenů. K dispozici je i signální blikání. V podmínkách, kde postačí stupeň Low s 50 lumeny, dosahuje výdrž 65 hodin.

Součástí prodávaného balení je nabíjecí Li-ion akumulátor 21700 s enormní kapacitou 5000 mAh. Dobíjí se konektorem USB-C, který podporuje vyšší napájecí proud. Úplně vybitý akumulátor je možné nabít za cca 4 hodiny. I během nabíjení lze svítilnu používat na nejnižší výkonnostní režim 50 lumenů. Stupeň nabití signalizuje indikační LED na ovládacím tlačítku také při zapnuté svítilně, takže cyklista má přehled o stavu akumulátoru i během jízdy.

Držák svítilny se dá upevnit rychloupínacím mechanismem na řídítka s průměrem 22 až 32 milimetrů. Pogumovaná konstrukce jeho objímky umožňuje pevné a bezpečné uchycení, právě tak i snadné nastavení směru svícení. Svítilnu lze také operativně demontovat, aby třeba při táboření posloužila jako ruční světlo.

Tělo svítilny je zhotoveno z leteckého tvrzeného hliníku, jeho nárazuvzdornost je testována z výšky 1,5 metru. Zatímco jiné cyklistické modely Fenixu pamatují především na jízdu za prudkého deště, model BC26R je plně vodotěsný a prachotěsný podle standardu IP68, odolává vodě i 2 metry pod hladinou po dobu 30 minut.

Jako doplněk je možné dokoupit držák Fenix ALD-08, který slouží k připevnění na cyklistickou přilbu nebo na plochá aero řídítka. S redukcí ALF-18 se dá k napájení nouzově použít i Li-on akumulátor 18650.

Fenix BC26R slouží všem, kteří šlapou do pedálů i po slunce západu. Provází je při večerním tréninku, je jejich dobrým parťákem na vytrvalostních závodech, neopustí je ani při celoročním dojíždění do práce, kdy se denního světla často nedostává.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí cyklistická svítilna BC26R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2499 Kč s DPH.

Náhledový obrázek - S nabíjecí svítilnou Fenix BC26R cyklistům slunce nezapadá

Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vězte, že tento web využívá cookies, jako drtivá většina všech stránek na internetu.
Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace