Nabíjecí čelovka Fenix HM60R přináší vynalézavý zlepšovák pro běžce

Stále více čelovek značky Fenix umožňuje univerzální využití na dálku, na blízko a zároveň nabízí speciální výhody červeného světla. Tak je tomu i u modelu HM60R, který může dálkovým reflektorem dosvítit na 116 metrů, druhým reflektorem poskytne široký kužel světla s teplejším odstínem a k dispozici má i červené diody. Čelovka navíc disponuje zvláštní funkcí Frequency Sensing, dokáže regulovat svůj výkon podle krokové frekvence. Proto je obzvlášť vhodná pro noční běh, běžecké lyžování, ale má i širší využití jako sportovní a pracovní svítilna.

Dálkový reflektor čelovky HM60R je vybaven diodou Luminus SST-40 s denním odstínem bílého světla (5500 – 6500 K). Pro běžnou chůzi v terénu u něj stačí použít základní stupeň Low s hodnotou 50 lumenů. Zato nejvýkonnější režim Turbo vyvine světelný tok 1200 lumenů a dosvit 116 metrů. Ovšem v mezistupních 130 a 350 lumenů se uplatní specialita tohoto modelu, zmíněná funkce Frequency Sensing.

Spočívá v tom, že světelný výkon se upravuje dle rychlosti běhu. Standardní svit je nastaven na 150 kroků za minutu. Při nižší rychlosti se výkon automaticky sníží na 70 % a při vyšší rychlosti naopak stoupá až na 150 %. Světlo se tak dostává do většího souladu se schopností běžce reagovat např. na terénní nerovnosti.

Čelovka má ještě jednu jedinečnou vlastnost. Využívá Dual Distance Beam Systém, což znamená, že díky speciálně upravenému dálkovému reflektoru nesvítí jen do dálky, sekundární kužel osvětluje i prostor bezprostředně před uživatelem. To umožní bezpečnější a jistější pohyb a zároveň lepší orientaci při běhu i jízdě na kole.

Široký reflektor je osazen diodou Cree XP-G2. Vyzařuje plynulý kužel světla s neutrálním odstínem (neutral white, 4000 – 5000 K), který podává přirozeněji a kontrastněji barvy v terénu. V reflektoru lze přepnout na dvě doplňkové červené LED Everlight 2835, které mohou svítit plynule nebo v režimu blikání. V nouzové situaci je možné tímto blikáním vysílat signál SOS s velkou výdrží 200 hodin.

Oba reflektory nelze zapínat současně, ale dají se jednoduše a simultánně ovládat jediným silikonovým tlačítkem, které je zároveň indikátorem nabití baterie.

Čelovku Fenix HM60R napájí nabíjecí Li-ion akumulátor 18650 s kapacitou 2600 mAh. Dobíjí se prostřednictvím moderního konektoru USB-C, který je ukrytý pod šroubovacím víčkem a je tak lépe chráněný před vodou a nečistotami. Akumulátor se dá nahradit dvěma lithiovými bateriemi CR123A, které nejsou nabíjecí, ale zase lépe odolávají silnému mrazu.

I tato svítilna udržuje standard značky Fenix a je dobře použitelná i za ztížených klimatických a meteorologických podmínek, Neuškodí jí pád do vody či do sněhu, její vodotěsnost dosahuje stupně IP68, voda do ní nepronikne ani 2 metry pod hladinou. Právě tak je odolná proti mechanickým nárazům. Tělo svítilny je zhotoveno z hliníkové slitiny, jejíž nárazuvzdornost je testována z výšky 2 metrů. Díky úpravě povrchu tvrdou anodizací se také snadno nepoškrábe.

Většina čelovek, pokud zrovna nesedí na hlavě uživatele, se obvykle se svým popruhem mačká v kapse, ale k tomuto modelu lze dokoupit např. lehké nylonové pouzdro Fenix APB-20 se závěsným poutkem. Dalším vhodným doplňkem je držák Fenix ALG-03, s nímž si mohou čelovku upevnit na přilbu dělníci mnoha profesí, speleologové a cyklisté.

Zvláštní funkce čelovky Fenix HM60R, automatická regulace výkonu při pohybu, obzvlášť potěší noční běžce a také běžce na lyžích. Tento způsob využití podporuje také nízká hmotnost svítilny, 157 gramů včetně akumulátoru a obou popruhů. Červené světlo vždy uvítají lovci a rybáři, protože jim neplaší zvěř a nepřitahuje hmyz. Široké využití bílého a červeného světla je i ohromným darem pro turisty.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí čelovka Fenix HM60R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2199 Kč s DPH.

Náhledový obrázek - Nabíjecí čelovka Fenix HM60R přináší vynalézavý zlepšovák pro běžce

Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vězte, že tento web využívá cookies, jako drtivá většina všech stránek na internetu.
Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace