Ideálním světelným parťákem pro každodenní nošení se stává Fenix E09R

Fenix již celou řadu let úspěšně vyrábí svítilny, které jsou určené primárně pro náročné uživatele. V jeho výrobním segmentu se dobře daří i svítilnám, které jsou díky malým rozměrům opravdu kapesní. Potřebuje je občas mít každý po ruce a dají se připnout na klíče, batoh nebo bundu. Mezi tyto svítilny patří i novinka Fenix E09R, která se svými pouhými 45 gramy a s rozměry podobné tužkové baterii, přináší zároveň i velmi unikátní výkon o hodnotě až 600 lumenů.

Svítilna je vybavená diodou SST-20 amerického výrobce Luminus a disponuje pěti světelnými režimy. Při šeru či běžném přisvícení ve stanu se dá použít úsporný stupeň 3 lumenů, který dosahuje výdrže až 70 hodin. S narůstající tmou lze zvýšit světelný tok na 25 lumenů, který osvětlí krátký prostor při chůzi po normální cestě nebo při kempování. Následující stupeň 100 lumenů může být pak ideálním světlem během práce v dílně a s 300 lumeny už se dají provozovat různorodé outdoorové aktivity. V případě potřeby lze krátkodobě dosáhnout 600 lumenů s dosvitem až 124 metrů, což může pomoci při obtížnější orientaci v terénu.

K napájení slouží vestavěný Li-pol akumulátor s kapacitou 800 mAh, který se nabíjí přes moderní USB-C konektor přímo ve svítilně. Není tak potřeba nabíječka, ale stačí pouze kabel, který se připojí do USB konektoru počítače, powerbanky nebo zásuvky v autě. Zcela vybitý akumulátor se nabije rychle, přibližně za 1 hodinu.

Průměr reflektoru činí 1,93 cm a tělo má 1,83 cm. Díky tenkému kolimátoru a vestavěné baterii je délka pouze 7,9 cm. Vznikla tak ideální kombinace malých rozměrů a vysokého výkonu. Použití leteckého tvrzeného hliníku a tvrdé anodizace povrchu (typ III) je už u Fenixu standardem. Proto povrch odolává oděru a poškrábání a neublíží mu běžné pády z výšky 1 metru. Vodotěsnost je otestována do hloubky 2 metrů (stupeň krytí IP68).

S ohledem na minimální rozměry se muselo pamatovat na ochranu proti přehřátí. Kromě časového omezení nejvýkonnějšího režimu se také výkon snižuje v postupných krocích, pokud teplota svítilny přesáhne 60 °C. Po jejím poklesu pod tuto mez se zase výkon automaticky zvýší na původní úroveň.

Svítilna je svými vlastnostmi předurčena, aby sloužila jako malý a zároveň výkonný světelný nástroj pro každý den. Může pomoci i jako záložní zdroj při delších pobytech v přírodě, využijí jí kutilové ve svých dílnách a je vítaným pomocníkem při výpadku elektrické energie v domácnostech. Do ruky ji mohou vzít v případě potřeby i lékaři a záchranáři nebo ti, kteří si chtějí posvítit na cestu třeba při venčení psa. Připnutá na klíčích, v kapse, kabelce nebo batohu mnoho místa nezabere ani vás zásadně nezatíží.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Kapesní svítilna Fenix E09R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1099 Kč s DPH.

Náhledový obrázek - Ideálním světelným parťákem pro každodenní nošení se stává Fenix E09R
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vězte, že tento web využívá cookies, jako drtivá většina všech stránek na internetu.
Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace