Svítilna Fenix E20 na dvě tužkové baterie v nové verzi „ubrala na váze“, zmenšila rozměry, ale přidala na světelném výkonu

Kapesní svítilna Fenix E20 v novém provedení dokáže podat světelný výkon 350 lumenů. Je subtilní, a přitom nárazuvzdorná a vodotěsná. Využívá speciální TIR optiky, která zkracuje její délku a vytváří plynulejší kužel světla. I při svých malých rozměrech se dá dobře ovládat koncovým spínačem. Je ideální svítilnou pro každodenní nošení (EDC – Every Day Carry).

Nová generace svítilny Fenix E20 je díky diodě Luminus SST-20 obdařena vyšším světelným tokem 350 lumenů. Váhu bez baterií snížila na pouhé 42 gdélku zkrátila na 127 mm. V eko režimu, který často v interiéru postačí, má i větší výdrž 200 hodin, při použití lithiových a alkalických baterií. Další tři výkonnostní režimy pak intenzitu světla významně znásobí. Druhá verze Fenixu E20 volí namísto delšího dosvitu širší kužel měkkého rozptýleného světla, vhodného pro kratší vzdálenost, avšak i její dosvit 126 metrů může být pro pohyb v nočním terénu velice přínosný.

O napájení se postarají dvě AA tužkové baterie, které jsou všude snadno dostupné. Je možné použít jak nabíjecí, tak jednorázové. Pro nejdelší výdrž, zejména v extrémních podmínkách při expedicích, se doporučují lithiové tužkové baterie Energizer L91 Ultimate Lithium.

Drsné podmínky totiž této kapesní baterce vůbec nevadí. Je zhotovena z nárazuvzdorného leteckého hliníku a její vodotěsnost je prověřena dvouhodinovým svícením 2 metry pod hladinou. Dosahuje standardu IP68 jako četné jiné profesionální svítilny.

Pozoruhodná je i optika reflektoru. Profil čočky je z obvyklých 7 mm zploštěn jen na 3 mm, což zkracuje délku celé svítilny, a technologie, používaná též u automobilových světel, dodává světlu větší jas.

Fenix E20 V2.0 je také vybaven ocelovou sponou, která umožňuje připnutí na opasek či na oděv. Nový model můžeme při jeho váze a rozměrech přichytit třeba v náprsní kapse jako pero či popisku. Baterka nijak zvlášť nezatíží pánskou kapsu ani dámskou kabelku. Ovládání je zajištěno koncovým spínačem. Pohybem palce svítilnu zapneme, či vypneme a lehkým namáčknutím přepínáme světelné režimy od nejslabšího po nejsilnější.

Využití je navýsost univerzální. Tato baterka nám pomůže při práci na chalupě, je dobrou zálohou při výpadku proudu, můžeme ji mít pohotově připravenou v přihrádce auta. Najde své místo i v turistické výstroji, ve které se musí šetřit každý gram. Jejím výkonem a odolností nepohrdne ani profesionál.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Kapesní svítilna Fenix E20 V2.0 dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1099 Kč s DPH.

Náhledový obrázek - Svítilna Fenix E20 na dvě tužkové baterie v nové verzi „ubrala na váze“, zmenšila rozměry, ale přidala na světelném výkonu
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vězte, že tento web využívá cookies, jako drtivá většina všech stránek na internetu.
Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace