Kompaktní novinka Fenixu LR35R je svítilnou „těžkého kalibru“

V nabíjecí svítilně Fenix LR35R spojuje síly šest diod a dva vysokoproudové akumulátory. Výsledkem je extrémní světelný výkon 10 000 lumenů, široký světelný kužel i nadprůměrný dosvit 500 metrů, to vše v těle o délce 14 cm. Nově představovaný model Fenixu je trochu jako obojživelný tank, je nárazuvzdorný, vodotěsný, ale navzdory „palebné síle“ délkou nepřesahuje velikost běžné kapesní svítilny. Dá se využít všude, kde je zapotřebí osvětlit rozsáhlé prostory – při nočních pátracích akcích, při dohledávce na lovu, při ostraze objektů.

Reflektor nabíjecí svítilny LR35R je osazen moderními diodami SST-40 amerického výrobce Luminus, které vynikají znamenitou účinností přes 200 lumenů na watt. K dispozici je několik úrovní svícení, počínaje eko režimem 50 lumenů s výdrží 80 hodin a konče již zmíněným turbo režimem, v němž můžeme velmi širokým kuželem světla dosvítit až na 500 metrů. Svítilna je také vybavena stroboskopem pro nouzové situace.

Dva lithium-iontové akumulátory 21700 s kapacitou 4000 mAh je možné nabíjet přímo ve svítilně, a to moderním konektorem USB-C. Jedná se o speciální vysokoproudovou variantu akumulátorů 21700, která snese vybíjecí proud až 18 A. Díky tomu postačí k napájení ve vysoce výkonném režimu 10 000 lumenů jen dvě baterie tohoto typu. Pro srovnání, pro dosažení podobného světelného toku pomocí běžných tužkových baterií by jich bylo zapotřebí minimálně 40. Umístění akumulátorů vedle sebe umožnilo dát rukojeti zploštělý tvar, který dobře padne do ruky.

Hlavní předností svítilny LR35R je totiž právě enormní výkon v malých rozměrech. Při délce, která o mnoho nepřesahuje šířku dlaně, a váze 383 gramů i s akumulátory se dá s touto baterkou velmi snadno a operativně pracovat.

Tělo svítilny je vyrobeno z leteckého tvrzeného hliníku. Odolává pádům z 1 metru a povrch, upravený tvrdou anodizací, rovněž vzdoruje korozi a poškrábání. Neuškodí jí ani pád do vody, je testována v hloubce 2 metry po dobu 30 minut, dosahuje vodotěsnosti dle standardu IP68.

Při praktickém používání pomáhá digitální regulace, jež udržuje konstantní jas, tj. při vybíjení baterií světlo neslábne průběžně, ale udržuje se na zadané úrovni, dokud jsou akumulátory schopny dodat potřebný proud. Až následně se světelný tok sníží v postupných krocích. Výkon v nejvyšších režimech je v případě potřeby regulován ochranou proti přehřátí. Svítilna se zapíná vždy v posledním použitém režimu. Ovládací boční tlačítko se dá rovněž zamknout, aby nedošlo k nechtěnému zapnutí při transportu. V něm je též umístěna indikační dioda, která informuje o stavu nabití akumulátorů.

Díky všem uvedeným vlastnostem je svítilna LR35R neocenitelným pomocníkem při práci záchranářů, členů horské služby, policistů, kriminalistů, vojáků, strážných, určitě ji ocení i speleologové a urban exploreři. Na nový typ vysoce výkonné a odolné vyhledávací svítilny se všichni mohou spolehnout i v těch nejnáročnějších podmínkách.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí svítilna Fenix LR35R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 5499 Kč s DPH.

Náhledový obrázek - Kompaktní novinka Fenixu LR35R je svítilnou „těžkého kalibru“
Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vězte, že tento web využívá cookies, jako drtivá většina všech stránek na internetu.
Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace