Přichází nová čelovka Fenix HM61R Amber obdařená fascinujícím výkonem a polyfunkčností

Nabíjecí čelová svítilna Fenix HM61R Amber s maximálním světelným výkonem 1200 lumenů, dosvitem 145 metrů a výdrží 300 hodin poskytuje ideální parametry pro profesionální použití, může sloužit v armádě, policii, horské službě. Právě tak je cennou pracovní pomůckou v průmyslové a výrobní oblasti, všude, kde je u svítilny vyžadována i vysoká odolnost. Čelovka je nárazuvzdorná, plně vodotěsná, svítí též červeným světlem a navíc dostala do vínku i multifunkčnost. Můžeme ji vyjmout z držáku, používat jako ruční svítilnu, díky magnetu si ji přichytíme na cokoli železného a jako tzv. „L svítilnu“ si ji sponou připevníme třeba na kapsu.

Je tomu rok, co přišla na český a slovenský trh nabíjecí čelovka Fenix HM51R Ruby, lehounká svítilna, která se snadno ukryje v kapse každého turisty a jejíž rubín září ve tmě při práci i outdoorových aktivitách. Nyní přichází její „jantarová“ sestra HM61R Amber, robustnější a ještě univerzálnější, která z výzbroje své předchůdkyně převzala červené světlo, magnetickou koncovku, teplý odstín bílého světla a vodotěsnost i prachotěsnost dle standardu IP68. Vybavena výkonnější diodou a silnějším akumulátorem vytáhla do boje jako štítonoška Vikingů a všem uživatelům pomáhá se vypořádat s tmou i v drsných klimatických podmínkách. Na základě přání našich zákazníků je speciálně pro domácí trh vylepšena, mimo jiné ovládáním, které se osvědčilo u HM51R, a zdokonaleným akumulátorem.

V reflektoru umístěná dioda Luminus SST40 vyzařuje teplejší, jantarově žlutý odstín světla (4000 – 5000 Kelvinů), který všechny barvy v přírodě podává ve věrnější a kontrastnější podobě. Může svítit i jen decentně 5 lumeny a poskytnout tak výdrž 300 hodin. Nebo se dá využít jejích dalších režimů a vystupňovat výkon až na 1200 lumenů, což pro srovnání odpovídá klasické 100 W žárovce. Dosvit pak dosahuje 145 metrů.

Červenou LED lze používat ve třech režimech včetně signálního blikání. Vedle signálního a výstražného užití je červené světlo také ohleduplnou variantou při táboření, nepřitahuje létající hmyz a rybářům neplaší ryby. V režimu 1 lumenu, který bohatě postačí k osvětlení stanu, dokonce nabízí ještě delší výdrž, 400 hodin.

Indikační dioda v ovládacím tlačítku ukazuje stav baterie i průběh nabíjení. Jas světla se pomocí digitální regulace udržuje na konstantní úrovni i při postupném vybíjení. Nechybí ani ochrana proti přehřátí. Proto nejvyšší turbo režim zhruba po minutě snižuje výkon na 900 lumenů a při překročení 65 °C se svítilna vždy automaticky přepíná na nižší stupeň.

Li-ion akumulátor 18650 s kapacitou 3500 mAh je možné nabíjet přímo ve svítilně, a to přiloženým USB kabelem s magnetickým konektorem. I v průběhu tohoto nabíjení lze svítilnu používat. Navíc je akumulátor vybaven vlastním micro-USB konektorem, takže se dá alternativně dobíjet vyjmutý, třeba nabíječkou od mobilu. Netrpí paměťovým efektem, a tak není třeba čekat na úplné vybití. Můžeme ho případně nouzově nahradit dvěma jednorázovými lithiovými bateriemi CR123A.

Standardem už je snadné ovládání jedním tlačítkem. Směr svícení lze vertikálně nastavovat v rozmezí 180°. Vedle multifunkčnosti svítilny se nabízejí i dvě varianty prodyšného popruhu, buď bezpečnostní s reflexními prvky, anebo černý, „neviditelný“ popruh, vhodný zvláště pro armádu. Pomocí držáku ALG-03 se může svítilna snadno upevnit na pracovní či sportovní přilbu. Všechny zmíněné vlastnosti a “vychytávky“ pomohou ozbrojeným složkám, záchranářům a dalším, kteří se potřebují opřít o excelentní světelný výkon a odolnost, ale i jeskyňářům, náročným sportovcům a turistům, zejména těm, kteří se vydávají do extrémních podmínek, např. do vysokohorských či polárních oblastí nebo vlhkých pralesů.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Nabíjecí čelovka HM61R Amber je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 2299 Kč s DPH.

Náhledový obrázek - Přichází nová čelovka Fenix HM61R Amber obdařená fascinujícím výkonem a polyfunkčností

Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vězte, že tento web využívá cookies, jako drtivá většina všech stránek na internetu.
Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace