Nabíjecí cyklosvítilna Fenix BC25R je výkonná i ohleduplná k ostatním

Když se sejde moderní dioda s kvalitním dobíjecím akumulátorem v těle, které dobře odolává vodě a nárazům, výsledkem je znamenitá cyklistická svítilna, kterou každý jezdec ocení jak v silničním provozu, tak v terénu. Model Fenix BC25R dosahuje výkonu až 600 lumenů, dosvitu 106 metrů a je vybaven i důmyslným reflektorem, který dokonale osvětlí vozovku, ale chodce ani protijedoucího řidiče neoslní.

S diodou Cree XP-G3 se cyklista může odvážit jet nočním lesem, kde mu ani měsíc dostatečně nepřisvítí a kde cesta nemá zrovna asfaltový povrch. Teplejší odstín světla, který reflektor vyzařuje, dovede kontrastněji vykreslit terénní nerovnosti, všechny kameny, větve. Elektronika svítilny disponuje funkcí prodloužení výdrže, postupně snižuje výkon v malých krocích, abychom získali delší dobu svícení. Nejvýkonnější režim 600 lumenů s dosvitem 106 metrů, který nám pomůže na obtížnějších a neosvětlených úsecích, lze nepřetržitě používat 2 hodiny, ale na noční tmu postačí i nižší stupeň 350 lumenů, s nímž se doba svícení prodlouží na 7 hodin. Kde je stezka přehlednější a dá se už počítat i s veřejným osvětlením, může se zvolit režim 150 lumenů s výdrží 15 hodin. Na tomto výkonnostním stupni je k dispozici také signální blikání. V nouzovém režimu 50 lumenů pak můžeme v pohodě užívat výdrže 36 hodin. Nejnižší výkonností stupeň je také velmi vhodný na servis kola, když se zešeří. Svítilna se dá snadno vyjmout z držáku, a když po celodenní jízdě přijde na řadu stanování, poslouží dobře jako ruční svítilna při táboření.

Díky paměti se svítilna zapne v naposledy užitém režimu. Cyklista ji tím pádem může rozsvěcet ve výkonnostním stupni, který mu nejvíc vyhovuje.

Speciálně tvarovaný reflektor umožňuje široké periferní osvětlení prostoru před kolem, ve větším rozsahu, než je u cyklistických světel běžné. Světelný kužel je nahoře ostře ohraničený, paprsky tedy míří jen dopředu a do stran, nikoli nahoru. Cyklista proto neoslňuje řidiče a chodce, které potkává.

Zdrojem napájení je vestavěný Li-ion akumulátor o kapacitě 2600 mAh, který se dá nabíjet prostřednictvím micro-USB konektoru přímo ve svítilně. A to kdykoli, netrpí paměťovým efektem. Úplné nabití trvá 2,5 hodiny. O stavu baterie nás informují čtyři indikační diody.

Držák cyklosvětla se dá přimontovat rychle a bez použití nářadí. Pogumovanou objímkou bez problémů přilne na všechna běžná řídítka s průměrem 20 až 35 milimetrů. Svítilna se na držák připevní nebo z něj sundá pomocí rychloupínacího mechanismu.

Výrobky značky Fenix vynikají mimo jiné výtečnou odolností. I tato cyklosvítilna je zhotovena z pevné slitiny hliníku a nárazuvzdorného plastu. Je rovněž testována podle standardu IP66 a je zárukou dobré voděodolnosti a prachotěsnosti. „Drsní jezdci“, které neodradí ani liják, sněžení a stříkající bláto, se tedy také mohou na světlo spolehnout.

Reflektor s ohleduplně zaměřeným světlem předurčuje tento model spíše pro živější provoz na silnicích a cyklostezkách. Obzvlášť ho ocení jezdci, kteří za každého počasí a roční doby dojíždějí do práce, navíc je i cenově dostupnější. Ale díky ostatním technickým parametrům se dá tato svítilna na kolo využít i ve vytrvalostních závodech a v náročnějším terénu. Vyplatí se po ní sáhnout zvláště teď, při zimním tréninku, když denní světlo není ještě příliš štědré.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Cyklistická svítilna BC25R je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1399 Kč s DPH.

Náhledový obrázek - Nabíjecí cyklosvítilna Fenix BC25R je výkonná i ohleduplná k ostatním

Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vězte, že tento web využívá cookies, jako drtivá většina všech stránek na internetu.
Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace