Nový model Fenixu HM51R Ruby je klenotem mezi čelovkami

Lehká, univerzální čelovka HM51R sdružuje všechny cenné vlastnosti modelů, které Fenix v této kategorii doposud představil. Je odolná, s vyšším standardem vodotěsnosti, dá se nabíjet, disponuje bílým a červeným světlem, slouží i jako ruční svítilna, umožňuje signalizaci SOS. Váží pouze 77 g, ale dokáže podat světelný výkon 500 lumenů a dosvítí na 85 metrů. Sáhnou po ní turisté, rybáři, sportovci, kteří chtějí být aktivní i v noci, speleologové, horolezci. Dobře poslouží též profesionálům v ozbrojených a záchranných složkách.

Novinka se tentokrát zrodila z průzkumu českého a slovenského trhu a vychází vstříc přáním a představám zákazníků. Tak vstupuje na scénu dokonalá, malá univerzální čelovka, která navazuje na předešlý model HM50R a v mnoha ohledech ho vylepšuje. Velké plus znamená modernizovaná dioda Cree XP-G3, která poskytuje teplejší odstín bílého světla (neutrální bílý 4000 – 5000 K) a barvy v přírodě podává věrněji a kontrastněji. U této LED můžeme volit čtyři výkonnostní režimy. Svítilna je vybavena elektronikou pro digitální konstantní regulaci, udržuje stabilní intenzitu světla, a teprve při větším poklesu napětí v baterii automaticky přepne na nižší stupeň. Pouze při maximálním režimu 500 lumenů svítí 5 minut a pak se světelný výkon sníží na 200 lumenů, aby nedošlo k přehřátí. Při nejnižším stupni lze počítat s výdrží 110 hodin provozu.

Čelovka je navíc osazena dvěma červenými diodami Everlight, které vydávají světelný tok 4 lumeny a nabízejí tři režimy, včetně nouzové signalizace SOS. Červené světlo je přítelem a spojencem, který při nočním táboření neruší adaptaci očí na tmu, při nočním rybolovu neplaší ryby ani nepřitahuje hmyz. Paměť, díky níž svítilnu vždy zapneme v posledním použitém režimu, funguje jak u bílého světla, tak u červených diod.

V konstrukci svítilny je použita akrylátová TIR optika s vysokou propustností světla, která vytváří plynulejší světelný kužel s lepším periferním nasvícením. Diody napájí Li-ion akumulátor RCR123A, který se dá dobíjet přímo ve svítilně integrovaným micro-USB konektorem. Alternativně se dá také použít jednorázová lithiová baterie CR123A.

Model HM51R Ruby splňuje standard IP68, je prachotěsný a jeho vodotěsnost je testována v hloubce 2 metrů po dobu 30 minut. Tělo svítilny je zhotoveno z odolné slitiny leteckého hliníku, jejíž povrch je upravován tvrdou anodizací typu HA-III, takže se snadno nepoškrábe, vzdoruje otěru a korozi.

Je to malý, ale užitečný průvodce v terénu. Vojáci, policisté, záchranáři rozhodně uvítají nárazuvzdornou pomůcku, která nezaměstnává ruce, nezabírá mnoho prostoru ve výzbroji, má jednoduché ovládání a dá se u ní přímo zapnout bílé i červené světlo.

Ovšem i při běžných pracích kolem domu přijde vhod, že čelovku lze vyjmout z hlavového držáku a použít jako kapesní svítilnu. Je vybavena magnetickou koncovkou, a tak se dá připevnit třeba na kapotu auta při nečekané opravě po setmění.

HM51R, pravý rubín mezi čelovkami, pomůže všem, kteří se v přírodě často perou s nepřízní počasí. Není to jen „kamarád do deště“, přežije třeba i nedobrovolnou koupel na vodácké výpravě. Perforovaný, prodyšnější popruh ocení zejména běžci. Čelenka je navíc vybavena obzvlášť výraznými reflexními prvky, které odrážejí světla aut. S touto novou, modifikovanou svítilnou se mohou turisté na nočních silnicích cítit bezpečněji.

Všechny klíčové parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost, dosvit a nárazuvzdornost) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.

Čelovka Fenix HM51R Ruby  je dostupná v internetovém obchodě www.kronium.cz i u dalších prodejců značky Fenix. Na stránkách e-shopu naleznete i podrobnější návod na ovládání. Doporučená maloobchodní cena je 1699 Kč s DPH.

Náhledový obrázek - Nový model  Fenixu HM51R Ruby je klenotem mezi čelovkami

Aby bylo legislativě EU učiněno zadost, vězte, že tento web využívá cookies, jako drtivá většina všech stránek na internetu.
Dalším používáním webu s jejich využitím souhlasíte. Další informace